אוקטובר בברצלונה

שלום והולה למטיילים היקרים שלנו!

אחרי שחודשי הקיץ כבר מאחרוני, העיר ברצלונה חוזרת לשגרה. מה שגרה? שגרה זה משעמם! אבל אל תדאגו, השגרה שלנו בברצלונה באוקטובר היא לשבת לשתות בירה באוקטוברפסט, ללכת למסיבת השכונה בברצלונטה, להקשיב למוזיקת ג'אז ולאכול ערמונים חמים. ולכם כמבקרים בעיר לא יהיה משעמם או "שגרתי" אף לא לרגע!

אז קדימה בואו נתחיל ברשימה החודשית שלנו, וואמוס!

חגים ומועדים שלא כדאי לפספס

 1. יום לאומי לספרד – 12 באוקטובר
 2. פיאסטה מאיור ברצלונטה– 28 לספטמבר עד ה-8 לאוקטובר
 3. מגדלים אנושיים של חודש אוקטובר – 1, 7, 8, 12, 22 ו-28 לאוקטובר
 4. Castanyada – 31 לאוקטובר
 5. פיאסטה מאיור של הרמבלה – 7-12 לאוקטובר

פסטיבלים ומוזיקה

 1. פסטיבל הסרטים של Sitges– 5-15 לאוקטובר
 2. Brunch Elektronic – 1 לאוקטובר
 3. Oktoberfest פסטיבל הבירה – 5-16 לאוקטובר
 4. Voll damm פסטיבל ג'אז – מאוקטובר עד דצמבר
 5. ג'אז על גגות העיר – לאורך כל החודש

אוכל, אוכל ועוד אוכל

 1. פסטיבל האוכל בשכונת אל בורן – 29 לספטמבר עד ה-1 לאוקטובר
 2. שוק פאלו אלטו – 7 ו8 לאוקטובר

תרבות ופנאי

 1. תערוכת דיגיטל מצריים: תות ענח' אמון – החל מה-15 לספטמבר
 2. מירוץ הכבאיםCursa Bombers – 22 לאוקטובר
 3. שוק הפשפשים ויד שניה – 8 לאוקטובר

יום לאומי לספרד

כל שנה ב12 לאוקטובר, מדינת ומללכת ספרד חוגגת את היום הלאומי שלה. ברצלונה, וקטאלוניה בכללותה, לא מייחסת חשיבות רבה ליום הזה. היום החשוב בשביל קטאלוניה התקיים כבר לפני חודש ב11 לספטמבר. הסיבה לכך היא כמובן היסטורית ופוליטית ואנחנו לא נכנס לזה בבלוג שלי!

אתם בטח שואלים, מה זה מעניין? זה לא באמת אמור לשנות הרבה, רק קחו בחשבון שזהו יום חופש ולכן עסקים כמו חנויות, מוזיאונים ובניינים שונים שאתם מתכננים לבקר בהם עלולים להיות סגורים או לשנות את שעות הפעילות!

יום לאומי לספרד

מישהו אמר פיאסטה?

Fiesta Major או בתרגום חופשי המסיבה הגדולה, היא ממש כמו שזה נשמע מסיבה גדולה! לאורך כל חודשי הקיץ מתקיימות מסיבות שכונתיות בהן התושבים של השכונה מקשטים את הרחובות בצורות הכי מיוחדות ויוצאות דופן כדי להראות שהרחוב שלהן הוא הכי יפה! כמובן שיש גם מלא במות שמפוזרות ברחבי השכונות, עם הופעות מוזיקליות של התושבים המקומיים, ריקודים, אוכל ואלכוהול וכל מה שדרוש למסיבה טובה.

Fiesta Major Barceloneta

מסיבה שכונתית הפעם של השכונה שליד הים, שכונת ברצלונטה. השמועה אומרת שהמסיבה מתקיימת עוד משנת 1855 הכל לכבוד הפטרון מיגל דל פורט. מוזמנים להצטרף החל מה-29 לספטמבר עד ה8 לאוקטובר למסיבות!

מצרפת לכם את התוכנייה של האירוע – לחצו כאן

Fiesta Major Barceloneta

Fiesta Major la Rambla

המסיבה השכונתית של הרמבלה היא בכלל מסיבת ורדים! בין ה-7 ל-12 לאוקטובר, הרמבלה לכל אורכה תקושט בדוכני ורדים. למה ורדים? הסיבה היא שהפטרונית של הרחוב היא גברת ורד (או שושנה אם תרצו) וה-7 לאוקטובר מציין את יומה. מלבד לורדים, יהיו פעילויות שונות באיזור של הרמבלה ואפילו מספר מוזיאונים באזור יהיו פתוחים בחינם או אם הנחות מיוחדות לכבוד החג. כל המידע באתר לחצו כאן!

Fiesta Major la Rambla

מגדלים אנושיים של חודש אוקטובר

על המגדלים האנושיים של קטאלוניה כבר שמעתם? כאן בקטאלוניה ישנה מסורת חגיגית בה אנשים שקוראים להם קאסטלרס בונים מגדלים אחד על הכתפיים של השני. המגדלים יכולים להגיע גם ל7 או 8 קומות בהן בסופן עומד אדם אחד. אם אתם מבקרים בעיר בחודש ספטמבר, ישנם מספר תאריכים בהם אפשר יהיה לצפות במגדלים האנושיים!

1 לאוקטובר – בשעה 12:45 Plaça del Congrés

8 לאוקטובר – בשעה 12:00 Plaça del Consell de la Vila

12 לאוקטובר – בשעה 11:00 Plaça de Comas

22 לאוקטובר – מספר מיקומים:

 • בשעה 11:30 Plaça de Bonet i Muixí
 • בשעה 12:00 Plaça de Conxa Pérez
 • בשעה 12:00 Carrer Marina, 253 אל מול הסגרדה פאמיליה

28 לאוקטובר –בשעה 18:00 Plaça de la Vila

למידע נוסף ותאריכים לחצו כאן

מגדלים אנושיים של חודש אוקטובר

הקאסטנידה!

בלילה של ה-31 לאוקטובר ל-1 לנובמבר, אנשים בארה"ב חוגגים את Halloween. זהו אומנם לא חג מקומי, אבל עדיין ניתן לראות אנשים צעירים יוצאים מחופשים למסיבות ליל הקדושים. מה שכן מסורתי פה הוא ציון תחילת העונה של הערמונים, או כמו שהמקומיים קוראים להם castaños. ביום הזה תוכלו להינות משקית חומה מלאה בערמונים חמים וטעימים באחד מהדוכנים ברחבי העיר ולהרגיש כמו קטאלוני אמיתי!

הקאסטנידה

פסטיבל הסרטים של Sitges

העיירה Sitges שוכנת על חופי הים התיכון במרחק של 30 דקות נסיעה ברכבת דרומית לברצלונה. כל שנה באוקטובר נערך בה פסטיבל סרטי אימה ופנטזיה בינלאומי, בין המוכרים והחשובים בז'אנר. חובבי הסרטים והקולנוע מוזמנים להכניס יום אחד להנות מאווירת אימה ופנטזיה, לראות הקרנה של סרט מוכר (או אפילו קצת פחות) ואפילו להיפגש עם מפורסמים שלעיתים מבקרים בפסטיבל.

לפרטים על הפסטיבל לחצו כאן

פסטיבל הסרטים של Sitges

Brunch Electronik

מי פה אוהב טכנו ומוזיקה אלקטרונית? מידי ימי ראשון, מתקיים הפסטיבל היומי Brunch Electronik. בימי ראשון, מיטב אומני המוזיקה האלקטרונית מגיעים להופיע בפסטיבל. כלל האווירה היא משוגעת, מרגיש כאילו נסעתם לפסטיבל מוזיקה של מספר ימים אבל זה בכלל רק יום אחד לכמה שעות בודדות, ובמהלך היום ככה שאין כאב ראש יום למחרת!

החודש הפסטיבל מגיע לסיום עונת הקיץ, עם מסיבה אחת אחרונה לעונה ב-1 לאוקטובר בין השעה 13-22.

חובה לקנות כרטיסים מראש, כי הכרטיסים נמכרים כמו לחמניות חמות ולחלק מהימים כבר לגמרי סולד אאוט!

לפרטים נוספים לחצו כאן

Brunch Electronik

Oktoberfest

מי אמר שרק במינכן שבגרמניה חוגגים את האוקטוברפסט? גם ברצלונה אוהבת לקחת חלק בחוויה ומציע לכם לבוא להנות ביחד עם המקומיים מבירה טובה, שניצלים, בייגל חם, מוזיקה והמון כיף! המתחם הינו למרגלות הר היהודים ומתקיים לאורך מספר ימים בין ה-5 עד ה16 לאוקטובר.

מומלץ להזמין מקום מראש!
לפרטים נוספים לחצו כאן

Oktoberfest

Voll Damm פסטיבל ג'אז

למי שלא יודע, Voll Damm היא בירה מקומית קטאלנית בין היותר מוכרות ואהובות באזור. כיאה לבירה מוכרת, החברה מארגנת מספר אירועים לאורך השנה אשר מסובסדים על ידם וכמובן מאפשרת למבקרים להנות ממוזיקה טובה ואיך לא גם מהבירה שלהם! פסטיבל הג'אז מתקיים לאורך חודשי אוקטובר ודצמבר ובו נערכות הופעות אמנים ידועים בתחום הג'אז במיקומים שונים ברחבי העיר וכמובן שיש להצטייד בכרטיס מראש למופע.

לפרטים נוספים לחצו כאן

Voll Damm פסטיבל ג'אז

ג'אז על גגות העיר

בואו נתאר אווירה יחד. אתם על הגג של אחד מהבניינים הכי יפים של ברצלונה, בניין שנבנה ע"י גאודי בעצמו. אתם יושבים ליד השולחן, כוס יין ביד, בריזת קיץ נעימה מרעננת בפנים וברקע מוזיקת ג'אז בהופעה חיה. מי בעניין? אני בטוח! בימי חמישי ושישי על גגות הבניינים של גאודי, לה פדררה וגם קאסה באטיו, יופיעו נגני ג'אז ואתם מוזמנים לבוא ולחוות ערב נעים וג'אזי.

יש להזמין כרטיסים מראש.

לקאסה באטיו לחצו כאן

ג'אז על גגות העיר

פסטיבל האוכל של שכונת אל בורן

שכונת אל בורן היא בין היותר מגניבות שיש בעיר העתיקה של ברצלונה. השכונה מלאה בברים, מסעדות וקונדיטוריות בין הטובות בעיר שמסתתרות להן בין הסמטאות והרחובות הצרים של השכונה. כל זה ככה ברגיל, אבל! מי שמגיע לברצלונה בימים הקרובים, אנחנו מזמינים אתכם לפסטיבל האוכל של השכונה, בה שלל המסעדות שדיברנו עליהן לפני כן ממוקמות כולן במקום אחד בדוכנים עם מוזיקה אוכל ואלכוהול!

האירוע יתקיים בPla Palau והכניסה למתחם הינה חינם אבל רכישה ושימוש ב-3 כרטיסיות לפחות הינה תנאי.
למידע נוסף לחצו

פסטיבל האוכל של שכונת אל בורן

שוק פאלו אלטו

השוק החודשי של ברצלונה בשכונת פובלנאו. אפשר למצוא פה מוזיקה חיה, דוכני אוכל משלל המסעדות הטובות של העיר ודוכני שופינג בעיקר וינטאג' הכל במתחם מלא בירוק, אור וסטייל! החודש השוק מתקיים ב7 וב8 באוקטובר, בכניסת בוקר בין השעות 12:30-17 וכניסת ערב מ17:30 עד 22:00, עלות כניסה 5.50 יורו.
לפרטים נוספים לחצו כאן מומלץ להצטייד בכרטיס מראש!

שוק פאלו אלטו

תערוכת דיגיטל מצריים: תות ענח' אמון

אולם IDEAL פותח בתערוכה דיגיטלית חדשה. הפעם כולה מוקדשת לאחד מהפרעונים הכי מפורסמים כיום, תות ענח' אמון. הפעילות היא מאד חוויתית, מלווה במוזיקה, אורות וסטימולציה של כלל החושים שלנו. הפעילות גם מתאימה לילדים. כי מי לא רוצה לחזור למצריים העתיקה לאיזה שעה? יש לקנות כרטיס מראש מכיוון שהמקומות פר שעה הינם מוגבלים.

לפרטים נוספים לחצו כאן

תערוכת דיגיטל מצריים: תות ענח' אמון

מרוץ הכבאים

זה נשמע קצת מוזר, אני יודעת, אבל מדי שנה באוקטובר העיר מארגנת ריצת 10 ק"מ שמוקדשת כולו לכבאים של העיר. השנה האירוע יתקיים ב-22 לחודש ואתם מוזמנים לצפות בכבאים ובאנשים שונים רצים ואם בכלל בא לכם מוזמנים להירשם ולקחת חלק מהמרוץ!

לפרטים נוספים לחצו כאן

מרוץ הכבאים

שוק הפשפשים ויד שניה

אין כמו שופינג ובמיוחד אין כמו שופינג זול! העיר ברצלונה ידועה, בין היתר, בחנויות יד שניה ובאהבת האנשים לדברי וינטאג'. החודש השוק יתקיים ב-8 לאוקטובר בין השעה 10 ל-18 ואנחנו מזמינים אתכם לבוא לפשפש בין הדוכנים ולמצוא מציאות זולות ומיוחדים שאין לאף אחד אחר!

השוק ממוקם ב- Placa Barquerna סמוך לתחנת המטרו Drassanes בחלק התחתון של הרמבלה.

שוק הפשפשים ויד שניה

רוצים להישאר בעניינים?

הרשמו לניולזטר שלנו ותהיו הראשונים לדעת
  טופס הזמנת הסעה משדה התעופה למלון

  כל השדות חובה ! למלא באנגלית   **לאחר האישור ישלח מייל אישור הזמנה ותשלום מקדמה לפי מס' האנשים