ספטמבר בברצלונה

שלום לכל המטיילים היקרים שלנו וברוכים הבאים לטרוולונה, חברת הסיורים הכי טובה בעיר נ.ק.ו.ד.ה!

למי שלא מכיר, אני היא הדרקונית. כרגע אני בעיקר יורקת אש מרוב החום של אוגוסט אבל אני בחיים לא אוותר על הבלוג החודשי שלי. הבלוג שבו אני מספרת לכם על הדברים הכי שווים שקורים בעיר שלי בחודש הקרוב!

נתחיל בחידה, מה יש לנו לישראלים בספטמבר שאין לאף מדינה אחרת? אם עניתם עוד חופשים אז אתם ממש צודקים! אחרי שחודשי הקיץ כבר כמעט מאחורינו ועונת הסתיו בפתח, איזה כיף לדעת שיש לנו עוד חודש שלם של חגים שצריך לנצל עד תומם! כמובן שאני ממש לא משוחדת ולכן אמליץ לכם בצורה הכי אובייקטיבית לבוא לברצלונה, כי בואו אין עיר יותר כייפית מזו לביקור קצר (וגם ארוך!).

אז מה יש לנו החודש? יום חג לאומי של קטאלוניה ב11 בספטמבר, פסטיבל לה מרסה שחוגג את העיר ברצלונה כל שנה בהופעות רחוב ברחבי כל העיר כל שנה ובכללי פשוט המון המון פיאסטה. כי מה עוד נשאר לנו לעשות חוץ מלחגוג את החיים? וואמוס, נצא לדרך!

חגים ומועדים שלא כדאי לפספס

 1. יום לאומי לקטאלוניה "לה דיאדה" – 11 בספטמבר
 2. פיאסטה מאיור פובלנאו – 8-17 לספטמבר
 3. פסטיבל לה מרסה – 21-25 לספטמבר
 4. פיאסטה מאיור ברצלונטה– 28 לספטמבר עד ה-8 לאוקטובר
 5. מגדלים אנושיים של חודש ספטמבר – 3, 10, 11, 17, 23, 24 ו30 לספטמבר

פסטיבלים ומוזיקה

 1. פסטיבל BAM – 21-25 לספטמבר
 2. Brunch Elektronic – 2, 3, 11 ו-17 בספטמבר
 3. מוזיקה לאור נרות – לאורך כל החודש
 4. ג'אז על גגות העיר – לאורך כל החודש

אוכל, אוכל ועוד אוכל

 1. שוק פאלו אלטו – 9 ו10 בספטמבר
 2. פסטיבל ג'אז ואוכל – 25 בספטמבר
 1. ארוחת ערב עם הכוכבים מתחילת יוני עד אוקטובר

תרבות ופנאי

 1. תערוכת דיגיטל מצריים: תות ענח' אמון – החל מה-15 לספטמבר
 2. MotoGP – 1-3 לספטמבר
 3. פסטיבל אקסטרים – 15-17 לספטמבר

 

יום לאומי לקטאלוניה "לה דיאדה"

"לה דיאדה" הוא יום חג ציבורי בכל קטלוניה ומצוין כל שנה ב-11 לספטמבר. למה דווקא התאריך הזה? ובכן, ב11 לספטמבר 1714 ברצלונה, ובעקבותיה קטלוניה, נפלה בלחימה נגד חייליו של פליפה החמישי, מלך ספרד. ניצחון זה הביא לביטול כל הזכויות והרשויות הקטלניות והשפה הקטלנית כשפה רשמית, וכך מאבדת קטלוניה את עצמאותה והופכת לגרורה כבושה של ספרד. ב1980, עם נפילת הדיקטטורה של פרנקו, הוכרז היום הזה כיום לאומי לשחרור קטלוניה.

אז בעצם זהו לא בדיוק יום חג רגיל מלא בהופעות וכיף ברחובות, זהו יותר יום "מחאה" לעצמאותה של קטאלוניה והרצון להפיכתה לרפובליקה עצמאית. מה נראה? בעיקר המון אנשים קטאלנים, מהעיר עצמה ומכל הכפרים והערים בקטלוניה, עושים צעדות ענק לאורך כל העיר עם דגלי קטלוניה. מרבית החנויות יהיו סגורות, מספר מוזיאונים פותחים את דלתיהן לכניסה חינם לציבור, ביניהם הMNAC והמוזיאון הלאומי להיסטוריה קאטלנית.

יום לאומי לקטאלוניה "לה דיאדה"

מישהו אמר פיאסטה?

Fiesta Major או בתרגום חופשי המסיבה הגדולה, היא ממש כמו שזה נשמע מסיבה גדולה! לאורך כל חודשי אוגוסט וספטמבר מתקיימות מסיבות שכונתיות בהן התושבים של השכונה מקשטים את הרחובות בצורות הכי מיוחדות ויוצאות דופן כדי להראות שהרחוב שלהן הוא הכי יפה! כמובן שיש גם מלא במות שמפוזרות ברחבי השכונות, עם הופעות מוזיקליות של התושבים המקומיים, ריקודים, אוכל ואלכוהול וכל מה שדרוש למסיבה טובה. בחודש אוגוסט כבר היה לנו את הפיאסטה של שכונת גרסיה וגם זאת של סאנטס אז החודש מה מצפה לנו?

Fiesta Major

Fiesta Major Poblenau

שכונת פובלנאו מזמינה אתכם לחגוג עימה את חגיגותיה בין התאריכים 8 עד ה17 לספטמבר. המסיבה הזו היא השלישית בגדולה בעיר אחרי זו של גרסיה ושל שכונת סאנטס. בדומה למסיבות הקודמות, גם כאן נמצא הופעות, קישוטים ברחובות, אוכל רחוב, אלכוהול וכמובן הקורפוק (דרקונים יורקי אש או בשמם השני זיקוקים שעפים לכל עבר). המיקום המרכזי הינו בRambla del poblenou.

Fiesta Major Barceloneta

עוד מסיבה שכונתית הפעם של השכונה שליד הים, שכונת ברצלונטה. השמועה אומרת שהמסיבה מתקיימת עוד משנת 1855 הכל לכבוד הפטרון מיגל דל פורט. מוזמנים להצטרף החל מה-29 לספטמבר עד ה8 לאוקטובר למסיבות!

Fiesta Major Barceloneta

פסטיבל "לה מרסה"

אפשר לכתוב בלוג שלם שמוקדש רק בשביל מרסה, בתולת הרחמים והחסד, מה סיפורה ומאיפה באה אבל בואו אני אפשט לכם את זה בשפה שכולנו מבינים. פסטיבל "לה מרסה" היא ה-מסיבה השנתית הכי גדולה בעיר ברצלונה.

נכון שזהו גם יום המוקדש לקדושה מרסה, עם המון פעילויות קטלוניות מסורתיות. מתהלוכות הענקים מלווים בדרקונים יורקי אש CORREFOCS (תזהרו מהם, זה שורף!) ועד לCASTELLERS, המגדלים האנושיים הידועים בקטאלוניה. אבל זוהי גם המסיבה העירונית הכי ענקים שיש כאן, עם הופעות שמפוזרות בכל רחבי העיר ובפלאזות הכי מרכזיות, המון אוכל, המון מוזיקה, המון כיף והמון אנשים! האירוע מתקיים בין התאריכים 21 עד ה25 לספטמבר.

למידע נוסף לחצו 

פסטיבל "לה מרסה"

 

מגדלים אנושיים של חודש ספטמבר

על המגדלים האנושיים של קטאלוניה כבר שמעתם? כאן בקטאלוניה ישנה מסורת חגיגית בה אנשים שקוראים להם קאסטלרס בונים מגדלים אחד על הכתפיים של השני. המגדלים יכולים להגיע גם ל7 או 8 קומות בהן בסופן עומד אדם אחד. אם אתם מבקרים בעיר בחודש ספטמבר, ישנם מספר תאריכים בהם אפשר יהיה לצפות במגדלים האנושיים!

3 לספטמבר – בשעה 18:00 Carrer Súria

10 לספטמבר – כחלק מפיאסטה מאיור של שכונת פובלנאו בשעה 12:00Casino l'Aliança del Poblenou

11 לספטמבר – כחלק מציון היום הלאומי של קטאלוניה:

 • 11:30 Plaça Comercial
 • 12:00 Ronda de St. Pere – Bruc
 • 12:00 Parc Central del Poblenou

17 לספטמבר – 12:00 Parc de les Rieres d'Horta

23 לספטמבר – כחלק מחגיגות לה מרסה בשעה 12:00 Plaça Sant Jaume

24 לספטמבר – כחלק מחגיגות לה מרסה בשעה 11:00 Plaça de la Mercè

30 לספטמבר – בשעה 17:00 Gran Teatre del Liceu de Catalunya

למידע לחצו כאן

מגדלים אנושיים של חודש ספטמבר

פסטיבל BAM

חדי העין ישימו לב שפסטיבל BAM ולה מרסה מתקיימים ממש באותם הימים, זה לא במקרה. BAM (Barcelona Accio Musical) הוא הפסטיבל ה"אומנותי" של המרסה. כמו שאמרנו לה מרסה הוא יותר יום לכבוד קדושה אבל כאן בקטאלוניה אוהבים להינות עד הסוף, לכן יש את הBAM שהוא מעל ל 25 שנה מביא לעיר אומנים קטאלנים כדי לעשות שמח לאנשי העיר. מעל ל40 במות יהיו ממוקמות ברחבי העיר עם המון הופעות וכיף. התוכניה טרם פורסמה יש להמשיך לעקוב.

פסטיבל BAM

Brunch Electronik

מי פה אוהב טכנו ומוזיקה אלקטרונית? מידי ימי ראשון, מתקיים הפסטיבל היומי Brunch Electronik. מדי יום ראשון, מיטב אומני המוזיקה האלקטרונית מגיעים להופיע בפסטיבל. כלל האווירה היא משוגעת, מרגיש כאילו נסעתם לפסטיבל מוזיקה של מספר ימים אבל זה בכלל רק יום אחד לכמה שעות בודדות, ובמהלך היום ככה שאין כאב ראש יום למחרת!

החודש הפסטיבל מתקיים ב – 2, 3 ו-17 בספטמבר בין השעות 13-22. כל מי שקונה כרטיס מקבל גם כרטיס חינם לאפטר פרטי שמתקיים במועדון אפולו.

בנוסף, החודש תתקיים מסיבה של Brunch במועדון והיא תמשך עד ל-6:30 בבוקר ב11 בספטמבר.

חובה לקנות כרטיסים מראש, כי הכרטיסים נמכרים כמו לחמניות חמות ולחלק מהימים כבר לגמרי סולד אאוט!

למידע וכרטיסים לחצו

Brunch Electronik

מוזיקה לאור נרות

הקיץ חוזר אלינו מופע מאד מיוחד, מופע לאור נרות בו נגנים מנגנים רפרטואר של מיני סגנונות מוזיקליים החל ממוזיקה עכשווית ועד מוזיקה קלאסית. המיקום משתנה בהתאם ליום ולסגנון, לעיתים קרובות ההופעות מתקיימות במונומנטים מוכרים וחשובים בעיר. דרך נפלאה להעביר ערב רגוע ומיוחד.

למידע נוסף לחצו

מוזיקה לאור נרות

ג'אז על גגות העיר

בואו נתאר אווירה יחד. אתם על הגג של אחד מהבניינים הכי יפים של ברצלונה, בניין שנבנה ע"י גאודי בעצמו. אתם יושבים ליד השולחן, כוס יין ביד, בריזת קיץ נעימה מרעננת בפנים וברקע מוזיקת ג'אז בהופעה חיה. מי בעניין? אני בטוח! בימי חמישי ושישי על גגות הבניינים של גאודי, לה פדררה וגם קאסה באטיו, יופיעו נגני ג'אז ואתם מוזמנים לבוא ולחוות ערב נעים וג'אזי.

יש להזמין כרטיסים מראש.

לקאסה באטיו-> לחצו 

לה פדררה-> לחצו 

ג'אז על גגות העיר

שוק פאלו אלטו

השוק החודשי של ברצלונה בשכונת פובלנאו. אפשר למצוא פה מוזיקה חיה, דוכני אוכל משלל המסעדות הטובות של העיר ודוכני שופינג בעיקר וינטאג' הכל במתחם מלא בירוק, אור וסטייל! החודש השוק מתקיים ב9 וב10 בספטמבר, בכניסת בוקר בין השעות 12:30-17 וכניסת ערב מ17:30 עד 22:00, עלות כניסה 5.50 יורו.

מומלץ להצטייד בכרטיס מראש! – לחצו 

שוק פאלו אלטו

פסטיבל ג'אז ואוכל

כבר הזכרנו לאורך הבלוג שיש החודש את המרסה שלנו, אז כחלק מהחגיגות רצינו להביא לתשומת ליבכם אירוע קצת מיוחד שאולי תאהבו .כל זה קורה ב 22-25 לספטמבר בנמל של ברצלונה Moll de la fusta בין השעות 12-22, יתקיים פסטיבל יומי שמשלב מוזיקת ג'אז ואוכל! מה יותר טוב מזה?

למידע נוסף לחצו

פסטיבל ג'אז ואוכל

ארוחת ערב עם הכוכבים מתחילת יוני עד אוקטובר

המאורע הבא הוא בהחלט משהו שלא עושים בכל יום! במהלך חודש יוני מספר לקוחות שלנו הלכו ואמרו שזוהי חוויה שלוקחים לקבר (מילים שלהם)!

מצפה הכוכבים של ברצלונה פותח באירוע גסטרונומי ואסטרונומי מיוחד המשלב ארוחת ערב מלאה במרפסת החיצונית של המבנה והדרכת כוכבים וצפיה בטלסקופ בין העתיקים באירופה. כבר ציינתי שזוהי גם אחת התצפיות היותר יפות על העיר? ארוחת הערב היא ארוחת שף מלאה עם מנת פתיחה, עיקרית, קינוח ושתיה. ניתן לבחור איזה תפריט יותר מתאים לכם והמחירים בהתאם. המחיר נע בין 70 ל 150 יורו לאדם. יש להזמין מקום מראש.

למידע והזמנה מקומות

תערוכת דיגיטל מצריים: תות ענח' אמון

החל מה-15 בספטמבר, אולם IDEAL פותח בתערוכה דיגיטלית חדשה. הפעם כולה מוקדשת לאחד מהפרעונים הכי מפורסמים כיום, תות ענח' אמון. הפעילות היא מאד חוויתית, מלווה במוזיקה, אורות וסטימולציה של כלל החושים שלנו. הפעילות גם מתאימה לילדים. כי מי לא רוצה לחזור למצריים העתיקה לאיזה שעה? יש לקנות כרטיס מראש מכיוון שהמקומות פר שעה הינם מוגבלים.

למידע נוסף לחצו

תערוכת דיגיטל מצריים: תות ענח' אמון

MotoGP הגראן פרי של האופנועים

במרחק של כ-35 ק"מ מברצלונה, ממוקם אחד המסלולים הידועים בעיקר לעולם הפורמולה 1. אבל לא רק מכוניות מירוץ משתמשות במסלול, ישנן גם תחרויות דומות רק עם אופנועים. ב1 עד ה-3 לסטמפטבר יתקיים מירוץ אופנועים במסלול הMONMELO.

למידע ורכישת כרטיסים לחצו 

MotoGP הגראן פרי של האופנועים

פסטיבל אקסטרים

פעילות נוספת שיכולה לעניין לא רק את המבוגרים אלא גם את הילדים הוא פסטיבל האקסטרים של ברצלונה אשר יתקיים בין ה-15 עד ה17 לחודש. אז מה זה בכלל פסטיבל אקסטרים? סקייטרים, BMXרים, רולרבליידרים וכל מי שרוצה לקפוץ על רמפות ולעשות סלטות באוויר משתתף ומתחרה בפסטיבל הזה ואתם יכולים לבוא ולצפות.

הפסטיבל מתקיים בפארק הפורום והכניסה לשם היא חינם!

למידע נוסף לחצו

פסטיבל אקסטרים

רוצים להישאר בעניינים?

הרשמו לניולזטר שלנו ותהיו הראשונים לדעת
  טופס הזמנת הסעה משדה התעופה למלון

  כל השדות חובה ! למלא באנגלית   **לאחר האישור ישלח מייל אישור הזמנה ותשלום מקדמה לפי מס' האנשים