פברואר חגים ומועדים בברצלונה

פברואר- חגים ואירועים בברצלונה

Las fiestas de Santa Eulàlia

תאריך: 12/2

לפני שהרומאים קיבלו על עצמם את הנצרות הם היו עובדי אלילים פגאנים לכן הרבה מנהגים, סמלים, דימויים וחגים בנצרות מקורם בעולם הפאגני. כמו כן, מספר האגדות רב כמספר הקדושים אם לא יותר.
חג זה הוא חג דתי ומאחוריו מסתתר סיפור אגדה קסום על ילדה קטנה בשם אולליה אשר קבורה בקתדרלה של העיר ברצלונה והפכה להיות פטרונה של העיר וכמובן לאחר מותה גם קדושה מעונה. ברחבת הקתדרלה יתקיימו הופעות שונות אותן מממנת העירייה.
מה שיותר מעניין הוא מאחר וזה חג דתי כל החגיגות המסורתיות נערכות כמו ריקוד הסרדנה, המגדלים האנושיים, "הענקים" וכו'.
בנוסף,  מתקיים במקביל בעיר אירוע הנקרא "חג האורות"  LLUM BCN, מופעי אומנות חזותיים באמצעות האור.

למידע נוסף על אירועים שונים המתרחשים בעיר לחצו פה.

לכו לסיטג'ס!

קרנבל

תאריך: 10/2
אם יש משהו שלא חסר פה אלו הם אירועים וחגים. אחד האירועים הכי חשובים של חודש פברואר הוא הקרנבל. אנחנו כאן כדי לספר לכם עליו.
קודם כל נספר על החג לפני שנספר על החגיגות. משמעות המילה "קרנבל" היא "סילוק הבשר" או "פרידה מהבשר" באירופה נהגו הנוצרים הקתולים להתנזר מבשר ומכל הנאה גופנית אחרת במשך 40 יום לפני חג הפסחא, כהזדהות עם סבלו של ישו, תקופה הידועה כ'לנט'.

לפני צום הבשר התקיימו חגיגות זלילה וחטאים, באיטליה, שוויץ, צרפת, פורטוגל וספרד אליהם התלוו מסיבות רחוב של ריקודים, תחפושות ומסכות. 

כבר הבנתם שאם יש סיבה למסיבה אז הספרדים יהיו הראשונים שיעמדו בתור. הקרנבל בעיר ברצלונה מורגש בעיקר בפעילויות לכל המשפחה, תהלוכות וכו' לדוגמא הילדים בבתי הספר יכולים לבוא עם כובע על הראש, יום אחר בפיג'מה יום מחופשים, יום עם בגדים הפוכים וכן הלאה.

אבל אתם רוצים לראות איך באמת חוגגים פה את תצטרכו להרחיק כ 30 ק"מ דרומית לעיר ברצלונה לעיירת חוף קטנה בשם סיטג'ס (יש רכבת מאוד נוחה מברצלונה) המזוהה עם הקהילה הגאה או להרחיק עד לאיים הקנריים שם מתקיים הקרנבל הגדול החשוב ביותר בספרד! 

הנה כמה לינקים חשובים:

  1. ללינק רשמי של העירייה לכל התהלוכות והאירועים שהתרחשו בעיר ברצלונה לחצו פה
  2. מי שרוצה לחוות באמת את הקרנבל, אני ממליצה לנסוע לסיטג'ס בסופ"ש. 🏳️‍🌈 לינק רישמי של העירייה לכל התהלוכות והאירועים שהתרחשו בעיירה סיטג'ס לחצו פה.

חשוב לדעת טרוולונה מפרסמת כל חודש את הבלוג החודשי ובו אנחנו מדווחים על כל האירועים המשתנים חודש בחודשו. לכן לחצו על הכפתור – לעוד טיפים והמלצות וגלו מה עוד מתרחש בעיר בתאריכים שלכם בעיר!

 

אז מתי אתם מגיעים ?

רוצים להישאר בעניינים?

הרשמו לניולזטר שלנו ותהיו הראשונים לדעת
    טופס הזמנת הסעה משדה התעופה למלון

    כל השדות חובה ! למלא באנגלית      **לאחר האישור ישלח מייל אישור הזמנה ותשלום מקדמה לפי מס' האנשים