איך להתנייד בברצלונה

איך להתנייד בברצלונה

קל להתנייד בברצלונה, יש לה כמו לכל עיר אירופאית תשתית רכבות מעולה, רכבת תחתית, רכבת עילית ולא מעט רכבות שיוציאו אותך מחוץ לעיר לכמעט כל מקום שיחפוץ ליבך ואם לא מתחשק לכם לעלות על רכבת, אז לא לדאוג כי קווי האוטובוס של TMB מגיעים לכל פינה בעיר, אפילו בלילה.

אך עם כל הכבוד לתחב"צ המעולה, אתם תתניידו בעיר ברצלונה בעיקר בעזרת זוג הרגליים שלכם כי לכל המקומות הכי מעניינים בעיר בכלל מגיעים עם הרגליים והאמת, טוב שכך. לכן יותר מרצוי הוא לטייל בחינם עם טרוולונה, אז תכינו נעליים טובות וקדימה.

עודכן ע"י מריה לייקין בפברואר 2024

קל להתנייד בברצלונה, יש לה כמו לכל עיר אירופאית תשתית רכבות מעולה, רכבת תחתית, רכבת עילית ולא מעט רכבות שיוציאו אותך מחוץ לעיר לכמעט כל מקום שיחפוץ ליבך ואם לא מתחשק לכם לעלות על רכבת, אז לא לדאוג כי קווי האוטובוס של TMB מגיעים לכל פינה בעיר, אפילו בלילה.

אך עם כל הכבוד לתחב"צ המעולה, אתם תתניידו בעיר ברצלונה בעיקר בעזרת זוג הרגליים שלכם כי לכל המקומות הכי מעניינים בעיר בכלל מגיעים עם הרגליים והאמת, טוב שכך. לכן יותר מרצוי הוא לטייל בחינם עם טרוולונה, אז תכינו נעליים טובות וקדימה.

עודכן ע"י מריה לייקין בפברואר 2024

שדה התעופה של ברצלונה
כמו בכל עיר בעולם תוכלו למצוא צי של מוניות מחכה לכם מחוץ לטרמינל. המוניות הרשמיות של העיר ברצלונה הן בצבע שחור וצהוב ואם המלון שלכם בעיר ברצלונה, אז המחיר הממוצע למונית לארבעה אנשים עומד על כ-35 אירו, תוך חצי שעה בערך אתם במלון.
לכן אנחנו תמיד אומרים שאם אתם 4 אנשים – קחו מונית.
חשוב לציין שלעיר ברצלונה יש שני טרמינלים. הישן: T2 והחדש: T1. ישנו שאטל חינם המחבר בין השניים (אוטובוס בצבע ירוק).
לרוב לא תשמשו בשאטל מכיוון שמשני הטרמינלים יוצאים אוטובוסים הנקראים AEROBUS, צבעם הוא תכלת והם מגיעים עד לכיכר קאטלוניה במרכז העיר. מסלול של אוטובוס זה הינו נוח ומהיר למעשה זהו אותו מסלול בדיוק שיעשה נהג מונית למרכז העיר רק בהרבה יותר זול.
האוטובוס יוצא כל 15 ד' לערך ולו 4 תחנות לכיוון העיר:
Plaça Catalunya, Plaça Universitat, Gran Via- Urgell, Plaça Espanya
חוץ מזה שהאוטובוס ממוזג, יש לו וייפיי, אפשרות להטעין את הטלפון והרבה מקום למזוודות שלכם, אבל הכי חשוב הוא שמחירו רק 6.75 אירו.
אם אתם יודעים בוודאות שתחזרו באותה הדרך קנו מראש כרטיס הלוך ושוב ותחסכו כמה גרושים. מחיר כרטיס הלוך ושוב הוא 11.65 אירו, רק אל תשכחו לשמור את הכרטיס לחזור. את הכרטיסים ניתן לרכוש אצל הנהג.

הגעתם לתחנה הקרובה לבית המלון? מצויין! עכשיו תחליטו אתם איך אתם מגיעים למלון. ברגל אם זה קרוב, או במונית. בשני המקרים גם בכיכר קאטלוניה (plaza Catalunya) וגם בכיכר ספרד (plaza España) יש תחנת מוניות צמודה לתחנת האוטובוס.

מטרו
לרכבת התחתית בעיר ברצלונה קוראים מטרו. הכניסות השונות מסומנות באות M ובשביל לא לסבך את העניינים חשוב שתדעו ישנם כ-5 קווי מטרו עיקריים ולכל אחד מספר וצבע:
L1, L2, L3, L4, L5
הרעיון של המטרו מאוד פשוט – כל הקווים מצטלבים ומכסים את כל ה-102 קמ"ר של העיר. כאשר תכנסו לקרון המטרו אתם תראו ציר מעל הדלת שעליו ממוקמות התחנות של אותו קו, על הציר אתם תראו שמתחת לתחנות מסוימות ישנו סימון של קווים אחרים, משמע בתחנה לעיל הקווים מצטלבים וניתן להחליף לקו הרצוי. 

 

איזו כרטיסייה לקנות?
מחיר נסיעה בודדת הוא 2.55 יורו ולכן הרבה יותר משתלם לרכוש כרטיסייה עם מספר נסיעות. 

T-Casual כרטיסייה של 10 נסיעות עם תוקף ל30 יום בעלות של 12.15 יורו. כרטיס זה אינו ניתן לשיתוף בין מספר אנשים.

T-Familiar כרטיסייה של 8 נסיעות עם תוקף ל 30 יום בעלות של 10.70 יורו אבל ניתנת לשיתוף בין מספר אנשים.

70 נסיעות  – T-Group
אם אתם משפחה/קבוצה גדולה, ואתם צריכים הרבה נסיעות כדאי לרכוש את הכרטיס 70 נסיעות, ניתן לשתף אותו במספר לא מוגבל של אנשים והוא תקף למשך 30 יום מרגע שהשתמשתם בו בפעם הראשונה. מחירו גבוה לכן חישבו טוב לפני שאתם רוכשים אותו.
מחירו של הכרטיס- 84.80€

קיימים כרטיסים לנסיעות ללא הגבלה על מספר הנסיעות במשך היום ל- 2/3/4/5 ימים.

שימו לב! החל משנת 2024 כרטיסי הנייר כבר לא איתנו, אותם החליפו כרטיסי פלסטיק שניתן להטעין מספר רב של פעמים (בדומה לרב קו בארץ). לכן ברכישה הראשונה תצטרכו לשלם 0.50 יורו על הכרטיס.

איפה קונים כרטיסייה? בכל תחנות המטרו ישנן מכונות בכניסה של כל תחנה והתשלום הוא במזומן (מקסימום שטר של 20 אירו) או בכרטיס האשראי (יש לדעת את קוד הכרטיס). בנוסף, יש קיוסקים שמוכרים גם כרטיסיות ובחנויות הטבק שנקראות TABACO.
הכרטיסייה כזכור תקפה גם לאוטובוסים. התדירות שלהם לעומת המטרו נמוכה יותר, אך ישנם מקרים בהם אמליץ לקחת אוטובוס, כמו לדוגמא קו 24 הידוע אשר מגיע עד פתחו של פארק גואל וניתן לקחת אותו ממש מכיכר קאטלוניה. 

שעות פעילות של הרכבת התחתית:
כל ימות השבוע 5:00-00:00
יום שישי 5:00-02:00
ויום שבת 24 שעות עד ראשון בחצות.
אם פיספסתם רכבת אל תדאגו, כי אחרי 4 דקות בממוצע תגיעה עוד אחת.

אופניים
אופניים זו עוד דרך נהדרת לטייל בעיר, במיוחד איתנו בסיור אופניים ליד כל מלון יש חנות להשכרת אופניים, שאלו את פקיד הקבלה שלכם מהי החנות הקרובה.
המחיר פחות או יותר ל 12 שעות הוא 12€ ,לשעתיים 5€.
רק לא לשכוח יש בעיר מלא גנבים, אז תמיד לנעול ולהשגיח על האופניים.

מוניות
צבען הוא שחור וצהוב, ואך ורק כאשר אור ירוק דולק "בכובע" שלהם, המונית פנויה. יש מוניות גדולות עד 6 אנשים, עליהן יש תוספת תשלום.
כל נהג מונית מיד עם עליתכם למונית ידליק מונה. ישנו תעריף גבוה יותר בחגים, בסופ"שים ובלילה.
אני שנים טוענת שאם אתם 4 אנשים – קחו מונית. יש נתיב מיוחד לתחבורה ציבורית המחיר הממוצע למונית בתוך העיר הוא 8 אירו, ככה פוחתים הסיכויים להיתקל בכייסים וזו גם דרך נהדרת לראות את העיר.

אוטובוס תיירים
אוטובוס הקומותיים שמפעילה עיריית ברצלונה מאפשר לכם לראות את כל העיר.
ישנם 2 קווים: כחול ואדום וכל אחד מכסה חלק מסוים של העיר.
כרטיס אחד ליום או יומיים יאפשר לכם להחליף בין הקווים השונים, לעלות ולרדת כמה שתרצו ובכך לראות את כל האתרים בעיר ברצלונה בזריזות יחסית ואף לשמוע הדרכה קצרה על כל אתר ואתר בו תעברו.
את הכרטיס אפשר לקנות בנקודות מכירה שונות הפזורות ברחבי העיר (Tourist information). בנוסף, תקבלו מפה של העיר, אוזניות על מנת לשמוע את ההדרכה ופנקס הנחות.
לקניית כרטיסים ומידע נוסף לחצו פה.

השכרת רכב
אין סיבה להשכיר רכב ע"מ לטייל בעיר ברצלונה, אלא אם כן תרצו לטייל מחוצה לה, אז אנחנוי ממליציםה.
יש סניף של סיקס ממש במרכז העיר, ושאר חברות השכרות הרכב נמצאות ליד Sants estación באמצעות המטרו L3 /SANTS.
בהצלחה.

מפת גוגל: Sixt
כתובת: Rambla de Catalunya, 74

אפליקציות שימושיות
Google MAPS
MOVIT
TMB

רוצים להישאר בעניינים?

הרשמו לניולזטר שלנו ותהיו הראשונים לדעת
    טופס הזמנת הסעה משדה התעופה למלון

    כל השדות חובה ! למלא באנגלית      **לאחר האישור ישלח מייל אישור הזמנה ותשלום מקדמה לפי מס' האנשים