מרץ בברצולנה

חודש מרץ בברצולנה

אחרי תקופה דיי ארוכה שבה לא כתבתי לכם, מטיילים יקרים שלי, אני רוצה להגיד לכם שהדרקונית שלכם התגעגעה! אין דבר שמרגש אותי יותר מאשר לכתוב לכם על העיר האהובה עליי וכמה כיף שחזרנו לפעילות דווקא בחודש מרץ, חודש שמלבד היותו החודש בו אני חוגגת יום הולדת אבל הוא גם חודש כייפי כאן בברצלונה.

בחלקים מהעיר אפשר כבר לראות ניצנים של פרחים על העצים העירומים, מסימנים לנו שהאביב קרב. אבל שזה לא יבלבל אתכם, כי עדיין יחסית קר והסוודר והמעיל עדיין לא חוזרים לארון. מה שכן זה לא עוצר את העיר הזו אפילו לא לרגע! אז מה מחכה לנו החודש? קודם כל המון תרבות מקומית עם פסטיבלים מקומיים גם בשכונת גרסיה וגם ברובע הגותי, תערוכות מעניינות שמתאימות לכל המשפחה והאהוב עליי בהחלט פסטיבל אוכל גורמה ברחוב פסאו דה גרסיה.

על כולנו עברה תקופה לא פשוטה, ואולי הגיע הזמן להתאוורר קצת ולהנות ביחד עם טרוולונה מגיחונת קטנה לברצלונה הרגועה. אנחנו מחכים לכם כאן!

חגים ומועדים חשובים

 1. פסטיבל סנט מדיר – 2 ו 3 במרץ
 2. יום האישה הבינלאומי – 8 במרץ
 3. יום סנט פטריק – 17 במרץ
 4. חגיגות סנט ג'וסף אוריאול – 16 עד ה 24 במרץ
 5. ימי הפסחא בברצלונה – 24 במרץ עד ה-1 באפריל
 6. מגדלים אנושיים לחודש מרץ ­– 10, 17 ו 24 במרץ

אוכל, אוכל ועוד אוכל

 1. שוק פאלו אלטו – 2 ו-3 במרץ
 2. Passeig de Gourmets פסטיבל אוכל גורמה בפאסג' דה גרסיה – 7 עד ה17 במרץ
 3. ברביקיו וקלסוטדה – 16 ו 17 במרץ

תרבות ופנאי

 1. IN MUSEO – ב 2 במרץ
 2. שוק וינטאג' – 1 עד ה 3 במרץ
 3. תערוכת סרטים ומרגלים –  2 בדצמבר עד ה 10 במרץ
 4. מרתון ברצלונה 2023 – 10 במרץ
 5. תערוכת דיגיטל מצריים: תות ענח' אמון – החל מה-15 בספטמבר
 6. תערוכה דיגיטלית של האמן הספרדי Sorella – מה 27 בפברואר עד ה 10 במאי
 7. פסטיבל עבודות יד Handmade Festival גרסת יפן – 22 עד ה 24 במרץ
 8. פסטיבל המחול המודרני Dansa metropolitana – עד ה 24 במרץ
 9. Barcelona Districte Coltural – עד ה 27 במרץ
 10. תערוכת הארי פוטר – עד ה-7 באפריל
 11. סוף הסיילים! – עד אמצע מרץ לערך
 
 
 
פסטיבל סנט מדיר

גרסיה היא אחת השכונות הפחות מתויירות אך אחת השוות והאהובות על ידי המקומיים וגם על ידינו (מוזמנים להצטרף לסיור החינמי שלנו בשכונה). אמנם הפסטיבל הכי מזוהה עם גרסיה חל בכלל באוגוסט, אבל בכל חודש מרץ ב-2 וב-3 לחודש חל עוד פסטיבל בשכונה המהממת הזו, החג של הקדוש מדיר בו נזרקות מכרכרות ומשאיות כמויות מטורפות של סוכריות וממתקים וכמו בכל פסטיבל קטאלני שמכבד את עצמו בסופו היו זיקוקי דינור! "תהלוכת הממתקים" תתקיים ביום שבת ה-2 במרץ בין השעות 9:30 ל 13:30. המיקום הכי הוא ממול מבין העירייה של שכונת גרסיה בכיכר וילה דה גרסיה שם יעברו כל המשאיות אחת אחרי השניה. בנוסף תתקיים תהלוכה שניה בשעה 19:00. לא לפספס!

לאתר עם מידע נוסף לחצו פה

 

 יום האישה הבין לאומי

יום האישה הבינלאומי חל כל שנה ב-8 במרץ, אמנם זוהי אינה מסורת ספרדית או קטלאנית במיוחד אבל גם כאן מציינים את היום. בחלק מהשכונות אפשר יהיה לראות שלטים לכבוד היום, או פרחים למכירה. בנוסף מדי פעם יש גם תהלוכות של נשים הנלחמות למען זכויות שוות בין נשים לגברים ולכן תשימו לב שחלק מהרחובות יכולים להיות סגורים במהלך התהלוכה.

יום סנט פטריק הקדוש

גם זה אינו יום חג ספרדי או קטלוני אלא בכלל מגיע אלינו מאירלנד. אבל תודות לגלובליזציה, בברצלונה כמו בערים גדולות אחרות בעולם מציינים ב- 17 במרץ את היום הזה, בעיקר בכל הפאבים האירים הרבים שיש ברחבי העיר. רבים מהפאבים מארגנים פעילויות והפעלות הכוללות הרבה מוזיקה, בירה וגם את הצבע הירוק! אם אתם מעוניינים לחוות את היום הזה, מומלץ להגיע לבר בשעות הערב המוקדמות אחרת לא יהיה מקום וכמו כן לא לשכוח ללבוש משהו ירוק!

בר מומלץ – The George Payne Irish Pub

 חגיגות sant josep oriol

במהלך הסופ"ש הקרוב ל 23 במרץ, היום בו מציינים את מותו של הקדוש ג'וזף אוריול, מתקיימות חגיגות ברובע הגותי בסמוך לכנסיית סנטה מריה דל פי “Pi”. חגיגות אלו הן בעצם "הפיאסטה מאיור" של כיכר Pi, וכמו ברוב החגיגות המקומיות אפשר יהיה לראות את תהלוכת וריקוד הענקים של העיר, בובות ענק שנעות ורוקדות לצלילי מוזיקת פולקלור מקומית. אם אתם רוצים לראות את תרבות הפולקלור הקטלאנית אנחנו מזמינים אתכם לעבור באזור בין התאריכים 16 עד ה-24 במרץ.

 

חג הפסחא Semana Santa

חג הפסחא, או בשמה המקומי השבוע הקדוש, הוא המקביל של הנוצרים לפסח שלנו, ולא סתם הם תמיד יוצאים בתאריכים קרובים.

החג מתחיל ביום ראשון של הדקלים – אשר מסמל את כניסתו של ישוע הנצרתי לירושלים דרך שער הרחמים ואנשי העיר ניפנפו לו בכפות תמרים. לכן בכל ספרד מוצבים דוכנים אשר מוכרים כפות דקלים קשורים בצורות שונות איתם הם ילכו לכנסייה באותו היום.

יום חמישי הגדול – מסמל את הסעודה האחרונה. ביום זה מתקיימת מיסת הסעודה. הסעודה האחרונה היא הארוחה האחרונה של ישוע הנוצרי בה הוא חגג את חג הפסח שלנו! (לכן החגים לרוב כל כך קרובים, אך השנה בשל השנה המעוברת יוצאים בהפרש של חודש)

יום שישי הטוב – Viernes Santo – אחד הימים הכי חשובים בעולם הנוצרי יום שבו נערכות תהלוכות חג הפסחא (Procesión). בירושלים הן נערכות ב"ויה דולורוזה", דרך הייסורים, התהלוכות עוברות ברחובות המתקשטים לכבוד האירוע והן כוללות נסורת צבעונית, פרחים ואיקונות שהם פסלים בדמותם של יהושוע ומרים.

יום שבת השקט – יום מנוחה המסמל את מנוחתו של יהושוע בקבר. ביום זה מסתיימים 40 ימי התענית.

יום ראשון – יום החג עצמו, אך בחלקים מסוימים בספרד ביניהם נכללת קטלוניה, גם יום למחרת (יום שני) הוא יום חג.

יום שני של פסחא – lunes de pascua – הנקרא כאן "לה מונה" שבו אוכלים יחד בחיק המשפחה את העוגה המסורתית עם שוקולד וביצה קשה או ביצה משוקולד (לכל קהילה אוטונומית יש את הגרסה שלה). למה ביצה?

הרבה לפני הרומאים היה זה סמל לפריון. בתקופת הרומאים הייתה נאכלת הביצה מבושלת בתקופת האביב, אך בנצרות היא מסמלת התחדשות כשם שישוע הנצרתי קם לתחייה.

אז איך זה משפיע עלינו ועליכם המטיילים? מעבר התהלוכה המסורתית שתתקיים ביום שישי, חלק מהחנויות יהיו סגורות אז קחו לתשומת לבכם. המוזאונים לעומת זאת נשארים פתוחים ואנחנו כמובן נמשיך לצאת לסיורים!

 

מגדלים אנושיים לחודש מרץ

על המגדלים האנושיים של קטלוניה כבר שמעתם? כאן בקטאלוניה ישנה מסורת חגיגית בה אנשים שקוראים להם קסטלרס בונים מגדלים אחד על הכתפיים של השני. המגדלים יכולים להגיע גם ל7 או 8 קומות בהן בסופן עומד אדם אחד. אם אתם מבקרים בעיר בחודש מרץ, ישנם מספר תאריכים בהם אפשר יהיה לצפות במגדלים האנושיים!

10 במרץ –

 • בשעה 12:00 Sants
 • בשעה 13:00 Carrer de Santa Carolina, 69

17 במרץ –

 • בשעה 12:00 Plaça Santa Madrona
 • בשעה 12:00 Plaça Valentí Almirall

24 במרץ –

 • בשעה 11:30 Rambla de Plaça de Sants

לאתר עם מידע נוסף לחצו פה

 

  


שוק פאלו אלטו

השוק החודשי של ברצלונה בשכונת פובלנאו. אפשר למצוא פה מוזיקה חיה, דוכני אוכל משלל המסעדות הטובות של העיר ודוכני שופינג, בעיקר וינטג', הכל במתחם מלא בירוק, אור וסטייל! החודש השוק מתקיים ב2 וב 3 במרץ, בכניסת בוקר בין השעות 12:30-17 וכניסת ערב מ17:30 עד 22:00, עלות כניסה 5.50 יורו. מומלץ להצטייד בכרטיס כניסה מראש!

לאתר עם מידע נוסף וכרטיסי כניסה לחצו פה

 

Passeig de Gourmets פסטיבל אוכל גורמה פסאו דה גרסיה

פודיז נא להתפקד, כי פסטיבל האוכל הזה הוא בשבילכם! הרחוב הכי יוקרתי בעיר ברצלונה, פסאו דה גרסיה בשכונת אישמפלה,  יהפוך עצמו בין התאריכים 7 עד ה 17 במרץ לפסאו דה גורמה, פסטיבל קולינריית גורמה. במשך עשרה ימים, 20 מסעדות בשדרה והרחובות הסמוכים לה יציעו לכם להתנסות בחוויה גאסטרונומית חד פעמית. בשדרה הזו נמצאות מסעדות שביחד מגיעות לשבעה כוכבי מישלן, כולן לוקחות חלק בפסטיבל! איך זה עובד? יש באפשרותכם מספר מסלולים לבחירה. "מסלול הטעימות" הקלאסי והפשוט בו ניתן לבחור באילו מסעדות מתוך ה 20 תרצו לבקר ובמחיר של 10 יורו תוכלו לטעום את המנה הנבחרת עם כוסית בירה או יין. למי שאוהב מתוק, 8 מסעדות המשתתפות מציעות טעימות מהקינוחים הכי יוקרתיים שלהם ב-8 יורו בלבד. או למי שבכלל בקטע של קוקטיילים, תשעה מסעדות מחכות להכין לכם את הסיגנטור קוקטייל שלהן. כמובן שניתן גם לאכול ארוחה שלמה במחיר מוזל ועוד הרבה דברים מגניבים. לא לפספס!

 לאתר למידע נוסף לחצו פה

 

פסטיבל ברביקיו וקלסוטדה

אתם קוראים את הכותרת ואומרים, אוקיי ברביקיו מובן אבל מה זה קלסוטדה? קלסוטדה היא פסטיבל שבו אוכלים קאלסוטס, זהו מעין בצל ירוק ארוך ועסיסי יותר מבצל רגיל המגיע אלינו מהפרובינציה הדרומית של קטלוניה- טרגונה אותו אוכלים בעונה שלו, בין ינואר לאפריל. את ה"קאלסוט" אוכלים רק אחרי שקיבל צלייה טובה על המנגל וצבעו הופך לשחור כלילה.

מנה ראשונה מושלמת פשוטה וטעימה להפליא המוגשת עם רוטב רומסקו, רוטב של עגבניות, לחם, פלפל אדום יבש, שום ושקדים הנטחן למעיין משחה גרגירית אלוהית ויחד עם הבצל הקטלני הם פשוט שלמות. ומה עם הברביקיו? אל דאגה, אם יש משהו שהקטאלנים לא יוותרו עליו זה בשר על האש יחד עם כמה נקניקיות "כשרות", והכי חשוב אלכוהול!

רוצים לקחת חלק מהחגיגה של הבצל? ב 16 ו 17 במרץ תתקיים קלסוטדה, במרחק של 15 ד' נסיעה במטרו או באוטובוס מפלאזה אספניה, עם מבחר עצום של שפים שמכינים את הבצלצל הארוך בדרך המיוחדת שלהם ועוד דברים טעימים אחרים. ניתן להזמין שולחן בתשלום מראש בו תקבלו קלסוטס, רוטב רומסקו ויין לכל השולחן או להגיע בחינם למתחם ולטעום ללא מקום ישיבה.

לאתר למידע נוסף לחצו פה

 

IN MUSEO

ב 2 במרץ יתקיים יום מאוד מיוחד למוזיאונים בברצלונה, יום בו אפשר להכיר את המוזיאון מקרוב או את הנשמה של המוזיאון. למה הכוונה? ביום זה אתם יכולים להירשם לסיור מודרך עם העובדים של המוזיאון פה הם יקחו אתכם "למאחורי הקלעים" של המקום. לצערנו הרב הסיורים מועברים או בשפה הקטלאנית או בספרדית אבל שווה בדיקה אם אתם אוהבים אמנות ורוצים חוויה מוזיאונית קצת אחרת.

יש להזמין כרטיסים מראש!

לאתר למידע נוסף והזמנת כרטיסים לחצו פה

שוק וינטאג'

פופ אפ של בגדי וינטאג' ויד שניה בין התאריכים ה 1 עד ה 3 במרץ. Boom Market, המקום בו תוכלו למצוא בגדים במחיר מצחיק של 5 יורו! שעות הפתיחה של הפופ אפ הינו בין השעות 11:00 עד 19:00 ביום שישי ושבת ובין השעות 11:00 עד 15:00 ביום ראשון. הכניסה למתחם הינה חינם.

מיקום במפת גוגל נא ללחוץ פה

 

תערוכת סרטים ומרגלים

מרכז התערוכות Caixa Forum למרגלות הר היהודים מזמינה אתכם לבקר בתערוכת הסרטים והמרגלים. מה בכלל הקשר בין ריגול לסרטים? מכירים את זה שבסרטי ריגול, כמו ג'יימס בונד, תמיד יש את הרגע הזה שבו הם משתמשים בציוד טכנולוגי חדיש (לפעמים גם קצת מוזר ולא הגיוני) כמו עט עם לייזר או אודם עם רעל. אבל האם זה באמת מה שהשתמשו בו מרגלים אמיתיים? בתערוכה הזו תוכלו לגלות איפה עובר הגבול בין דמיון למציאות.

עלות התערוכה הוא 6 יורו.

לאתר למידע נוסף וקניית כרטיסים לחצו פה

מרתון ברצלונה 2024

כמידי שנה, גם השנה הזו ברצלונה מארגנת את המרתון השנתי שלה. המרתון יעבור בכל רחבי העיר, בהרים, בים ובין השכונות המתויירות במטרה להפוך לאחד עם העיר ברצלונה. נקודת הזינוק השנה תהיה בפסאו דה גרסיה בין פלאזה קטלוניה לרחוב גראן וויה ויסתיים בשער הניצחון. השנה המירוץ יעבור ממש בתוך מרכז העיר ויכלול 15 מונומנטים עיקריים ביניהם גם הסאגרדה פאמיליה.

לאתר למידע נוסף לחצו פה

 

תערוכת דיגיטל מצריים: תות ענח' אמון

החל מה-15 בספטמבר, אולם IDEAL פותח בתערוכה דיגיטלית חדשה. הפעם כולה מוקדשת לאחד מהפרעונים הכי מפורסמים כיום, תות ענח' אמון. הפעילות היא מאד חוויתית, מלווה במוזיקה, אורות וסטימולציה של כלל החושים שלנו. הפעילות גם מתאימה לילדים. כי מי לא רוצה לחזור למצריים העתיקה לאיזה שעה?

יש לקנות כרטיס מראש מכיוון שהמקומות הינם פר שעה והינם מוגבלים.

לאתר למידע נוסף וקניית כרטיסים לחצו פה

 

תערוכה דיגיטלית של האמן הספרדי Sorolla

בדומה לתערוכות הדיגיטליות שנערכות במתחם IDEAL, גם זו היא תערוכה דיגיטלית המוקדשת לאמן הספרדי Juaqín Sorolla. סורויה אשר נולד בולנסיה הוא אמן השייך לזרם האימפרסיוניסטי. בדומה לקולגות שלו לזרם, גם הוא ניסה לתפוס את הצבעים והשתקפויות האור על המים, בדרכו הייחודית ומשיכת מכחול ארוכה ניסה להראות את הניגודיות בין אור לצל אשר ראה בחופי העיר ולנסיה. התערוכה אשר מתקיימת במרכז לאומנות מבית Amatller, מציגה את חייו ועבודותיו בצורה דיגיטלית ב 360 מעלות. מתאים גם לילדים!

לאתר למידע נוסף וקניית כרטיסים לחצו פה

 

 

פסטיבל עבודות יד Handmade Festival גרסת יפן

עולם הDIY נכנס מאוד חזק בשנים האחרונות והרבה מאיתנו אוהבים להכין דברים שהם ייחודיים ויחידים במינם. יריד עבודות יד השנתי של ברצלונה הוא ה 9 במספרו עם 250 עמדות DIY עם מיצגים של אנשים מקצועיים שכל עולמם הוא להכין דברים עם הידיים. ישנן גם המון פעילויות DIY שניתן לנסות ולהתנסות. השנה הפסטיבל עוסק כל כולה בעולם היפני.

היריד מתקיים ב"מרכז הירידים" Fira Barcelona למרגלות הר היהודים. כניסה עד 15 יורו.

לאתר למידע נוסף וקניית כרטיסים לחצו פה

 פסטיבל המחול המודרני Dansa metropolitana

מי שאוהב מחול מודרני, חודש מרץ הוא חודש מצוין לבקר בברצלונה ולשלב בטיול גם את תרבות המחול. הפסטיבל מתקיים ב-10 ערים שונות בעולם, אחת מהן היא גם ברצלונה והעיירות מסביב. לאורך כל החודש יהיו תערוכות, הצגות תיאטרון וסרטים כולם בנושא המחול המודרני, חלקם הגדול גם בחינם! זוהי היא הזדמנות גם לשלב ביקור באחת העיירות בסביבה שמציגה מופע שמעניין אתכם באותו היום.

לאתר למידע נוסף לחצו פה

 

Barcelona Districte Cultural

חודשי תרבות בברצלונה! פסטיבל המתפרס לאורך חודשי פברואר עד אפריל תוכלו לטעום מחוויה תרבותית עם המקומיים ב"מתנ"סים" העירוניים. הופעות מחול, תיאטרון, מוזיקה ועוד הרבה דברים מיוחדים וגם ברובם חינם לחלוטין!

לאתר למידע נוסף לחצו פה

 

תערוכת הארי פוטר

אם יש משהו שכל החברים שלי יודעים עליי זה שאני חולת הארי פוטר ולכן אין יותר מרוגשת ממני בברצלונה כולה שהתערוכה הזו הגיע לעיר! תערוכת הארי פוטר העולמית מגיעה לנמל העיר ברצלונה ותימשך עד ה-7 לאפריל. בתערוכה תוכלו לקחת חלק מעולם הקוסמים האהוב, להכין שיקוי, לשחק קווידיץ' ואפילו ללבוש גלימות של הוגוורטס! מי שאוהב הארי פוטר כמוני אל תפספסו את התערוכה הזו כי היא לא תגיע לפה בקרוב שוב!

לאתר למידע נוסף והזמנת כרטיסים לחצו פה

 

סוף הסיילים!

כמובן שללכת למוזיאון, לראות מופע מחול או חגיגות מקומיות זה תמיד נחמד ומוסיף לצד התרבותי שלנו. אבל אין כמו שופינג בברצלונה, במיוחד שעדיין יש מבצעים! חודש מרץ הוא החודש האחרון שבו עדיין אפשר למצוא מבצעים ברוב החנויות ובגלל שזה ממש הסוף של תקופת המבצעים אפשר למצוא דברים שווים אפילו מעל ל-70% הנחה! מטורף!!!

רוצים להישאר בעניינים?

הרשמו לניולזטר שלנו ותהיו הראשונים לדעת
  טופס הזמנת הסעה משדה התעופה למלון

  כל השדות חובה ! למלא באנגלית   **לאחר האישור ישלח מייל אישור הזמנה ותשלום מקדמה לפי מס' האנשים